Dijital Baskıya uygun Reflektif Folyolar Nelerdir?

09 Mar 2017

tl_files/content/products/oralite/oralite-5400-commercial-grade/001.jpg

ORAFOL'un Reflektif Çözümler Serisi, çok geniş uygulama olasılıklarını kapsar şekilde tasarlanmıştır ve güvenlik ile görünürlüğün ön planda olduğu her alanda yenilikçi ürünler sunmaktadır. Trafik işaretleri, araç görünürlüğü ve kişisel güvenlik gibi birçok alanda doğru ürün seçimi ve doğru kullanım hayat kurtarabilir.

Reflektif folyolar, cam kürecikli yapıdan yüksek performanslı prizmatik yapıya kadar çeşitli seçeneklerin yanı sıra folyo üzerinde bulunan katmanına göre de baskı çeşitlerinde farklılık gösterir.

 

Tüm reflektif folyolar üzerine dijital baskı olur mu?

Tüm reflektif folyolar dijital baskıya imkan sağlamaz. Bu sebeple, ürün seçimi yaparken dijital baskıya uygunlukları dikkate alınmalıdır. Bazı reflektif folyolar, üzerinde bulunan katman sayesinde baskıya uygun hale gelir.

 

Dijital baskı yapılan ürünlerin dayanıklılık süresi değişir mi?

Reflektif folyo, dijital baskının uygulanması için özel bir katman barındırır. Bu katman, dijital baskıya uygun olmayan ürünlere nazaran folyo ömrünü kısaltır. Kısa ve orta dönem reflektif folyoları, yön tabelaları, bilgi ve reklam işaretleriniz gibi işlerinizde kullanabilirsiniz. Orafol’un dijital baskıya uygun serilerinin kullanım ömürleri 3-4 yıl iken; standart reflektif ürünler 7-12 yıl ömür sunarlar.

 

Hangi seriler dijital baskıya uygundur?

Oralite 5200 ve Oralite 5400 serilerimiz dijital baskıya uygundur.

http://bit.ly/ORALITE_5200

http://bit.ly/ORALITE_5400

Orafol’un tavsiyesi Oralite 5400 serisi, reflektivite değerleri olarak ASTM 4956 Tip 1’i karşılar. Yani bu ürünün sunduğu reflektivite değerleri, trafik levhaları için talep edilen reflektif değerler kadar yüksektir.

Unutulmamalıdır ki yüksek reflektif folyo kullanmak dijital baskı yapacaklar için oldukça önemlidir, çünkü örtücü mürekkep kullanımı sebebiyle reflektivite oranı zaten baskı esnasında azalacaktır.

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz: info@orafol.com.tr

Geri dön